top of page

ЗДО №7 "Посмішка"
Мирноградської міської ради

COVID - 19. Поговоримо про вакцинацію

Про захворювання

Більше про COVID - 19

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2) спричиняє розвиток респіраторних захворювань (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) і може передаватися від людини до людини. Вірус міститься у крапельках, які людина виділяє під час кашлю чи чхання. Збереження відстані — це гарантія безпеки. Це фактор переривання поширення збудника, а відтак, і хвороби на COVID-19. Тому заразитися майже неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви перебуваєте на значній відстані.

Якщо людина торкається забруднених поверхонь, а потім — очей, рота чи носа, вірус може передаватися і через руки. Ось чому важливо регулярно й ретельно їх мити з милом або, якщо такої змоги немає, використовувати антисептики для рук з вмістом спирту не менше 70%, а також часто й якомога довше провітрювати приміщення

СOVID-19 — гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Тяжкість перебігу захворювання залежить від багатьох факторів. Основною групою ризику тяжкого перебігу хвороби чи смерті є літні люди та люди з хронічними захворюваннями. Захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості й корисні звички: використовуйте захисні маски, користуйтеся дезінфектантами, мийте руки і тримайте дистанцію понад 1,5 м

 

Симптоми захворювання

Симптоми захворювання на COVID-19 можуть бути індивідуальними і мати різний ступінь тяжкості. Найпоширенішими симптомами є:

  • Гарячка

  • Сухий кашель

  • Втома

  • Біль у м’язах і суглобах

  • Біль у горлі

  • Діарея

  • Кон’юктивіт

  • Головний біль

  • Втрата нюху та смаку

  • Висипання на шкірі

Якщо ви маєте такі симптоми, будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем та лікуйтеся вдома, дотримуючись його вказівок.

Проте, якщо у вас ускладнене дихання або задишка, біль або стискання в грудях, розлад мовлення або втрата рухливості — негайно зверніться по медичну допомогу.

У середньому симптоми виникають протягом 5–6 днів після зараження, однак цей період може тривати до 14 днів

Вакцинація від COVID-19 дозволить українцям захистити себе і свої родини, щоб повернутися до звичного життя.
Усі вакцини — безпечні й ефективно формують імунітет. Щеплення — добровільні й безоплатні

Особливості вакцинації

Ви перехворіли чи хворієте на COVID-19

Якщо ви хворієте на COVID-19 і не отримали жодної дози вакцини проти COVID-19, радимо відкласти вакцинацію на 6 місяців.

Якщо ви перехворіли на COVID-19 і вирішили вакцинуватися раніше, ніж сплине 6 місяців, то можете це зробити, звернувшись за консультацією до сімейного лікаря.

Якщо ви захворіли на COVID-19 після того, як отримали першу дозу, радимо відкласти отримання другої дози вакцини на 6 місяців 

Ви отримували лікування антитілами від COVID-19

Якщо ви отримували лікування антитілами від COVID-19 (моноклональні антитіла або плазму реконвалесцентів - пацієнтів у стадії одужання), радимо відкласти вакцинацію на 6 місяців

Ви вагітна чи годуєте грудьми

Якщо ви вагітна, радимо вакцинуватися після пологів.

Якщо ви дізналися про вагітність після того, як отримали першу дозу, радимо вакцинуватися після пологів.

Перед вакцинацією від COVID-19 тест на вагітність можна не робити.

Якщо ви годуєте дитину грудним молоком, то можете вакцинуватися без жодних застережень

Ви хочете вакцинуватися від інших хвороб

Вакцинуватися від COVID-19 можна через 14 днів після прийому вакцини від інших інфекційних хвороб.

Радимо вакцинуватися від інших інфекційних хвороб через 28 днів після отримання другої дози вакцини проти COVID-19. Якщо вакцинація проти COVID-19 є перепоною для планової вакцинації за віком чи за схемою, цей термін може бути скорочений до 14 днів.

Важливо! Ці рекомендації не стосуються вакцинації за екстреними показаннями

Ви маєте алергію на поліетиленгліколь

 

Важка алергічна реакція на поліетиленгліколь або подібні речовини є абсолютним протипоказанням до щеплення мРНК-вакцинами від COVID-19, які містять цю речовину.

Якщо ви схильні до алергій, ми рекомендуємо обстежитися у лікаря-алерголога перед отриманням вакцини. Проте жоден інший тип алергії, ніж на згадані речовини, не є протипоказанням для вакцинування

a15_4.jpeg

 

                                                       Вакцина Coronavac — це інактивована вакцина, розроблена                                                             китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech,                                                          що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та                                                          грипу.

Азербайджан, Бразилія, Китай, Чилі, Індонезія та Туреччина дозволили вакцину для екстреного використання для імунізації своїх громадян. Китай дозволив використовувати вакцину виробника Sinovac Biotech для імунізації широкого загалу. Вакцина перебуває на останніх стадіях погодження Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування.

За навяними дослідженнями станом на 25 березня 2021 року ефективність вакцини становить 83,5% після щеплення двома дозами.

Ця вакцина містить у своєму складі інактивований вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Схоже працюють вакцини проти поліомієліту, грипу.

Вакцину Sinovac Biotech водять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів.

Наприкінці 2020 року Міністерство охорони здоров’я України підписало контракт на постачання 1,9 млн доз вакцини від коронавірусу виробництва Sinovac Biotech.

Перша партія з 215 тис. доз вакцини CoronaVac, придбана за державні кошти, надійшла в Україну 25 березня.

30 квітня 2021 отримано ще 500 тис. доз вакцини CoronaVac.

Склад вакцини:

Діюча речовина: 

  • інактивований вірус SARS-CoV-2

Допоміжні речовини:

  • гідроокис алюмінію;

  • гідрофосфат натрію 12-водний;

  • гідрофосфат натрію моногідрат;

натрію хлорид 
 

Вакцина Coronavac

_119354514_5e9f0543-61b9-44ba-a4f0-fde5118fd2d9.jpg

Вакцина Pfizer-BioNTech

Вакцина Pfizer-BioNTech - це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.

Вакцину внесено до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ і дозволено для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді та ЄС. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років.

Вакцина Pfizer BioNTech покликана навчити організм виробляти специфічні антитіла для знищення вірусу. 

Вакцину Pfizer BioNTech від COVID-19 вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. 

22 лютого 2021 року вакцину Pfizer/BioNTech проти COVID-19 зареєстровано в Україні для екстреного медичного застосування.

16 квітня Україна отримала першу партію зі 117 тис. доз вакцини у межах ініціативи COVAX.

Склад вакцини:

Діюча речовина:

  • мРНК - молекула.

Допоміжні речовини:

  • ALC-0315;

  • ALC-0159;

  • холестерол;

  • DSPC;

  • дигідрат фосфату натрію;

  • дигідрат фосфату калію;

  • натрію хлорид і калію хлорид;

  • сахароза;

вода для ін’єкцій
 

bottom of page