top of page

ЗДО №7 "Посмішка"
Мирноградської міської ради

Above the Clouds

Результати моніторінгу якості освіти  в ЗДО № 7 "Посмішка"

Під психологічною готовністю до шкільного навчання розуміється необхідний і достатній рівень психічного розвитку дитини для освоєння шкільної навчальної програми в умовах навчання в колективі однолітків.

За якими критеріями можна оцінювати готовність дитини до школи?

Традиційно виділяються три аспекти шкільної зрілості: інтелектуальний, емоційний і соціальний.

Інтелектуальна зрілість- це здатність концентрувати увагу, здатність вловити основні зв'язки між явищами (аналітичне мислення); це диференційоване сприйняття (наприклад, вміння виділити фігуру з фону), уміння відтворювати зразок, а, також, достатній рівень розвитку зорово-моторної координації. Критерієм інтелектуальної готовності є, також, розвинена мова дитини. Можна сказати, що інтелектуальна зрілість відображає функціональне дозрівання структур головного мозку.

Емоційно вольова зрілість - вміння регулювати свою поведінку, можливість досить тривалий час виконувати не дуже привабливе завдання, здатність дитини адекватно переживати процес перемикання емоцій; оволодіння такою структурою діяльності, в якій окреслюються мотиви і мета, мобілізуються зусилля, спрямовується і регулюється психічна активність.

Соціальна, або особистісна, готовність до навчання в школі являє собою готовність дитини до нових форм спілкування, новому відношенню до навколишнього світу і самому собі, обумовленим ситуацією шкільного навчання.

Дитина, яка не готова до шкільного навчання, не може зосередитися на уроці, вона часто відволікається, втрачає нитку пояснення, не в змозі включитися в

У дитини, яка погано підготовлена до школи, немає інтересу до пізнання, вона не прагне до творчості, а схильна до шаблонних рішень, вона не проявляє ініціативи.

 

      Неготовність дитини до навчання у школі означає, що вона залишається більшою мірою дошкільником, ніж її ровесники, готові стати учнями. Тому у роботі над її психічним розвитком під час спеціальних занять з підготовки до школи мають переважати ігрові форми з поступовим включенням елементів навчання шкільного типу. Бажано, щоб ігри та вправи, які пропонуються для такої роботи, включалися в заняття невимушено і мотивувалися безпосереднім інтересом дитини до їх виконання.

      З 14 січня по 18 лютого 2022 року було проведено психолого-педагогічне обстеження готовності до навчання в школі дітей дошкільного віку. 
        Метою моніторингу було визначення рівня розвитку основних компонентів шкільної готовності і виявлення рівня психологічної готовності дошкільників до шкільного навчання. 
     

bottom of page