ЗДО №7 "Посмішка"
Мирноградської міської ради
Умови доступності дошкільного закладу до навчання осіб з особливими потребами
З метою реалізації права дитини з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної освіти за місцем проживання, соціалізацію та інтеграцію їх у суспільство, відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постоновою Кабінета Міністрів України від 12.03.2003 № 305, Порядку комплектування інклюзивних груп у дошкільних закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Мінестерством охорони здоров'я України від 06.02.2015 № 103/52, листа Міністерства освіти і науки України від 16.06.2018 №1/9-386 "Щодо особливостей організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2018-2019 навчальному році", керуючись п. 30 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Мирноградською міською радою в ДНЗ №7 "Посмішка" відкрита інклюзивна група для дітей з РАС (розлади аутичного спектру).
В дошкільному закладі в інклюзивній групі, крім вихователя та помічника вихователя, з дітьми додатково працює асистент вихователя та профільні спеціалісти. Логопед, дефектолог, психолог, медична сестра та музичний керівник є учасниками навчально-виховного процесу.
Компетентність фахівців, які працюють в інклюзивній групі, злагодженість їх роботи це одна з умов ефективності дошкільної освіти. Вихователі, асистентент вихователя та інші педагоги, які залучені до навчального та виховного процесу пройшли навчання за темами: "Аутизм: сучасне розуміння", "Сенсорний розвиток дитини як основа нормалізації роботи мозку", "Програми з нейрокорекції та сенсорної інтеграції", "Розблокування" емоційної сфери дитини", !Перша робота - гра", "Труднощі в регуляції поведінки Дітей з РАС", "Аутична дитина у Інклюзивному навчанні".
Навчально-виховний процес в інклюзивній групі здійснюється за спеціальною програмою розвитку дітей з аутизмом "Розквіт" та освітнєю програмою розвитку «Впевнений старт».
Педагогами інклюзивної групи:
1.Створено корекційно-розвиткове, предметно-просторове та соціальне середовища з метою стимулювання емоційного, сенсорного, моторного і когнітивного розвитку дітей.
2.Створено оптимальне навчальне середовища, відповідно до можливостей дітей (іграшками, іграми, аудіо-відео апаратурою, індивідуальними засобами навчання, необхідними дидактичними засобами).
3.Налагоджена організація соціальної взаємодії між здоровими дітьми та дітьми з особливостями психофізичного розвитку, направленої на гармонізацію дитячих взаємовідносин.
4. В достатньому обсязі надається корекційно-педагогічна допомога дітям , яка направлена на виправлення та подолання фізичних, психічних порушень.
Практичний психолог:
1. Проводить психологічне обстеження дітей з метою виявлення їх соціального, когнітивного та психічного розвитку;
2. Проводить роботу з гармонізації міжособистісних відносин дітей з особливостями психофізичного розвитку та їх звичайними однолітками;
3. Розробляє конкретні рекомендації педагогічним працівникам, батькам щодо надання допомоги з питань розвитку, навчання та виховання дітей з особливостями психофізичного розвитку (проведення консультативної роботи з батьками, майстер - класів, дає можливість фахівцям краще пізнати і зрозуміти дитину. А батьки, в свою чергу, отримають інформацію про потенційні можливості дитини, про її успіхи чи невдачі, про те, чому варто приділяти більше уваги вдома);
4. Проводить розвиткові заняття з дітьми з особливостями психофізичного розвитку із дітьми всієї групи;
5. Проводить роботу по формуванню навичок соціальної взаємодії тощо.
Для безперешкодного доступу до закладу , для доступного, безпечного навчання та виховання дітей створені належні умови:
-
Безперешкодний доступ до приміщення – наявність низького поріжку
-
Дотримання температурно-повітряного режиму.
-
Наявність достатнього природного освітлення та при потребі забезпечення штучним.
-
Вибір якісних меблів та правильне їх розташування у коридорі, групі, кабінетах спеціалістів.
-
Забезпечення необхідними навчально-методичними посібниками, дидактичними матеріалами, обладнанням для занять та ігор.
-
Облаштування ресурсної кімнати для проведення психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять.
Успішне перебування в інклюзивних групах є чудовим початком для подальшої освіти.