top of page

ЗДО №7 "Посмішка"
Мирноградської міської ради

Запобігання та протидія булінгу у ЗДО №7 "Посмішка"

Нормативно-правова база: БУЛІНГ

Закони

"Про охорону дитинства" (ст.10)

wym-1587636736984

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19#Text

"Про протидію торгівлі людьми"

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3739-17#Text

"Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти" від 28.12.2019 № 1646

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) у закладах освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 26.02.2020 № 293 (зі змінами)

Листи

"Реокмендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України " від 1/11-881 від 29.01.2019

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню" від 18.12.2018 р. №2657-VІІІ

"Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню) від 14.08.2020 № 1/9-436

"Деякі питання організації виховного процесу у 2021-2022 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок" від 16.07.2021 № 1/9-362

images (1).jpg

Булінг в дитячому садку — міф чи реальність

Інформація для батьків

 

Чи замислювалися ви, де беруть витоки комплекс жертви або потреба агресії стосовно інших. Мало хто з батьків знає про булінг чи стикається з цим явищем в дитячому садку. Чому і як дитина дошкільного віку стає жертвою булінгу?

 

Булінг (від англ. to bull — переслідувати) — свідома агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої.

Види булінгу в дитсадку

Булінг у ДНЗ (ЗДО) може проявлятися як тиск:

психологічний

 фізичний.

Часто діти застосовують і фізичний, і психологічний тиск на жертву.

Наприклад, образи, приниження, ігнорування, непоступливість, погрози, побиття під час ігор.

 

Пам'ятка для вихователя: 

БУЛІНГ ТА НАСИЛЛЯ. 

СІМ КРОКІВ, ЯКІ МОЖНА ЗРОБИТИ ВЖЕ СЬОГОДНІ 

        1. Навчайте схвалювати. Навчити дітей терпимості — не надто хороша мета. Хто хоче, щоб його терпіли? Кожна людина потребує схвалення.


       2. Мисліть сучасно. Старі методи — карати дітей, які цькують однолітків, уже в минулому. Значно дієвіше пояснювати дітям, які трагічні наслідки може мати булінг.


       3. Уведіть співчуття до розкладу. Покарання винного і запобігання контакту між «задиракою» та «жертвою» — заходи епізодичні, а тому не надто дієві. Значно корисніше використовувати сучасні ефективні виховні форми роботи, метою яких є формування у дітей моральних якостей, емпатії, толерантності.

                                          4. Уникайте ярликів. У жодному разі не чіпляйте на дітей «негативні                                           ярлики». Якщо дитину вперто називати «бешкетником», їй не                                                         залишиться нічого, окрім бешкетувати на знак протесту. Говоріть                                                лише про дії дітей, але при цьому не оцінюйте дітей особисто.
                                         

                                          5. Залучайте суспільство. Діти повинні дізнатися, що цькування — це неприйнятно. А щоб повірити в це, вони повинні це почути від багатьох людей. Слід запрошувати гостей, бажано авторитетних серед молоді, можливо, навіть місцевих знаменитостей, для проведення бесід про булінг і його неприйнятність у престижних колах суспільства. Також слід створювати у дітей враження, що життя за межами закладу освіти приємне та безпечне, а не залякувати їх розповідями про те, які жахи чекають на них можуть чекати, адже ці розповіді налаштовують на те, що невдовзі доведеться боротися за власне життя з цілим світом.
       6. Розвивайте творчі здібності. Підійдіть до цього питання творчо. Відомо, що творчість чудово сприймають діти, а творча робота допомагає їм значно краще засвоїти те, що намагаються донести педагоги. Пов’яжіть творчість із виховною роботою. Разом із дітьми напишіть сценарій та організуйте виставу, присвячену темі цькування, або ж улаштуйте виставку малюнків на цю тему.

        7. Починайте спочатку. Запобігати цькуванню треба починати на рівні закладу освіти. Починати в початковій школі вже занадто пізно. На самому початку потрібно навчати дітей вільно та зрозуміло висловлювати свої почуття. Крім того, важливо пояснити дітям, що жертву цькування слід захистити, навіть якщо всі навколо байдуже спостерігають за її стражданнями.

Пам'ятка для батьків:

Увага! Булінг!

Це потрібно знати!

Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) взакладі освіти

1. При встановленні факту або підозрі на наявність булінгу (цькування) батьки, законні представники дитини, вихователль, сама дитина або інші учасники освітнього процесу повідомляють про це адміністрацію закладу освіти.

2. Керівник закладу освіти отримавши заяву про випадок боулінгу (цькування) невідкладно реагує на представлені факти:

2.1. Приймає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.2. Наказом по закладу освіти створює комісію з розгляду випадку булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вжиття відповідних заходів реагування.

3. Результати службового розслідування викладаються в акті.

4. У разі підтвердження факту булінгу (цькування), адміністрація закладу освіти повідомляє відділ поліції та службу у справах дітей.

5. Рішення комісії реєструється в окремому журналі та доводиться до відома постраждалого.

6. Адміністрація закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг учасникам освітнього процесу, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).

bottom of page