top of page

ЗДО №7 "Посмішка"
Мирноградської міської ради

Річний звіт про діяльність дошкільного закладу № 7 "Посмішка"

Організація освітньої роботи в ЗДО №7 «Посмішка» у 2021-2022 навчальному році здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII, «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти (2012р.), Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Положення про дошкільний навчальний заклад (Каб. Міністрів України від 12.03.2003 №305), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 3 234), інших нормативно – правових актів).

Методична робота у ЗДО передбачає таку цілісну систему підвищення науково-теоретичного і загальнокультурного рівня, психолого-педагогічної підготовки, яка б сприяла зростанню професійної майстерності педагогічного працівника для підвищення ефективності навчально-виховного процесу в навчальному закладі..

            Атестація педагогів у 2021-2022  навчальному  році проводилась згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України та планом заходів з проведення атестації педагогічних працівників . План по курсовій перепідготовці педкадрів виконано на 100 %.

    Аналіз статистичних даних свідчить, що в педагогічному колективі високий рівень (21%) не атестованих педагогів. Це обумовлено тим, що 4 педагога   мають стаж роботи менше 5 років.

      З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги. Також проведена підписка на періодичні видання: комплект «Зразковий дошкільний навчальний заклад», «Пожежний вісник», «Музичний керівник», «Безпека життєдіяльності», «Надзвичайна ситуація».

   Музично–естетична діяльність дитини в дошкільному закладі розглядається як цілісна система, в який усі види діяльності в поєднанні їх змістовного, мотиваційного та операційного моментів спрямовані на розвиток і виховання музичної активності, ініціативи дітей. На музичних заняттях муз. керівники знайомили дітей з кращими зразками класичної музики, яка позитивно впливає на фізичний та психічний стан дітей. Велика увага приділяється і розвитку творчих здібностей дітей. Згідно річного плану проводились музичні та спортивні свята та розваги, під керівництвом музичних керівників - Середової С.Ф. та Яневської С.О.

Всі заходи проводились на високому рівні, що свідчить про належну професійну майстерність музичних керівників.

Проблемні питання:

  • Розвиток діалогічного мовлення дітей;

  • Емоційний  розвиток.

        Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним з головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім’єю.

Педагогами дошкільного закладу систематично проводяться батьківські збори, консультації, готуються наочно-інформаційні повідомлення на теми, що актуальні для певної вікової групи.

Досить плідно працював батьківський комітет (ініціативна група) (голова – Попова К.Ю.), приймаючи участь в навчально-виховному процесі та зміцненні матеріальної бази ЗДО.

Сучасне оформлення демонстраційних стендів  дало  можливість батькам отримати інформацію не лише про виховання своєї дитини, а й дізнатися про роботу всіх працівників. В групових приміщеннях оформлені та періодично змінюються батьківські куточки: «Для вас, батьки», «Ростемо мужніми», «Ростемо творчими», «Радить психолог», тощо. Хочеться звернути увагу на зростаюче зацікавлення батьків життям дитини в ДНЗ, батьки беруть участь у відкритих переглядах, спортивних розвагах, святах, у благоустрою ділянок  та території ДНЗ.

Було організовано і проведено загальні і групові батьківські збори, Дні спільних справ, День відкритих дверей, трудові десанти,  лекції, консультації, анкетування, тестування, виставки, батьківський всеобуч, залучення батьків до конкурсів згідно плану роботи. Переможців конкурсів було нагороджено грамотами, солодкими призами. 

Анкетування батьків (90%) свідчить про те, що більшість дітей із задоволенням відвідують дитячий садок, повертаються додому в гарному настрої; батьків задовольняють педагоги, які працюють з дітьми (84%); батьки із задоволенням і інтересом спілкуються з педагогами; умови створені для розвитку, навчання та виховання дітей оцінюються позитивно,; високий рівень задоволення роботою ЗДО і його педагогічним колективом мають 91% опитаних батьків, середній рівень – 9 %.  Згідно анкетування  інформацію батьки бажають отримувати на російській мові, а навчання дітей проводити українською.

         Варто зазначити, що мінімальні педагогічні знання, якими володіють батьки, не задовольняють    потреб сьогодення. Тому вважаємо за необхідне продовжити в 2021-2022  н.р.  роботу з питань  інтегрування родинного і суспільного дошкільного виховання в практику  роботи дошкільного навчального закладу.

     Вся ділова документація вихователя-методиста та педагогічних працівників в ЗДО велась державною мовою з дотриманням нормативних вимог. В цілому, педагоги ЗДО мають достатній рівень володіння державною мовою: із 19  педагогів 6 мають високий рівень, 10 – достатній і 3 – середній.

Отже, слід зазначити, що робота педагогічного колективу проводилася на достатньому рівні, її результатом є такі показники:

  • підвищення педагогічної майстерності, творчого потенціалу пе­дагогів;

  • використання набутого досвіду більшістю педагогів колективу;

  • удосконалення змісту, форм і методів методичної роботи в закладі;

  • високий рівень вихованості та розвитку дітей;

  • сприятливий психологічний клімат у колективі;

  • проводилась певна робота щодо підвищення зовнішнього іміджу ЗДО

Однак, є і недоліки в роботі:

  1. Не виконано в повній мірі план проведення методичних заходів в зв'язку з запровадженням карантину;

  2. Не всі педагоги приймають участі в міських і обласних конкурсах професійної майстерності

Виходячи з цього, пріоритетними завданнями для вдосконалення методичної роботи у 2021/2022  навчальному році:

  1. Активізувати контрольно-аналітичну діяльність методичної служби.

  2. Забезпечити подальші умови по залученню педагогів до участі в міських  і обласних конкурсах професійної майстерності.

                  Згідно річного плану роботи проведено не всі заплановані заходи контролю і керівництва навчально-виховним процесом під керівництвом завідуючої ЗДО №7 «Посмішка» Маслій Н.В. в зв'язку з запровадженням карантинних заходів.  Контроль здійснювався за традиційними схемами. Контролювались та аналізувались готовність всіх вікових груп до навчального року, готовність педагогів до робочого дня, проведення фізкультурних та оздоровчих заходів, стан ігрової діяльності, відвідування дітьми дошкільного закладу, зміст і якість перспективного та календарного планування, самоосвіти, рівень знань, умінь і навичок дітей, рівень майстерності педагогів, робота щодо формування у дітей знань правил дорожнього руху, організація і проведення прогулянок тощо. Тематична перевірка підготовки дітей до школи  у дітей старшої групи показала, що робота ведеться належним чином, цьому питанню приділяється значна увага, використовуються різноманітні сучасні прийоми та методи роботи з дітьми.

       Заслуговує на увагу проведена робота з помічниками вихователів завідувача та  вихователя-методиста. Впродовж року було проведено ряд семінарів, в ході яких висвітлювалися питання організації фізкультурно-оздоровчих прогулянок в різні пори року з дітьми дошкільного віку, виховання культурно-гігієнічних навичок, трудового виховання дітей дошкільного віку, ролі помічників вихователів у формуванні особистості дитини дошкільного віку.

У 2021-2022 навчальному році  були проведене комплексне, тематичне та вибіркове вивчення стану освітньої роботи (вивчення стану  роботи з національно-патріотичного виховання дошкільників, стану роботи з визначення якості проведення занять з фізичної культури, надання оцінки перебігу адаптаційного періоду дітей молодшого дошкільного віку, комплексної оцінки стану освітньої роботи в групі дітей старшого дошкільного віку). Результати контролю освітньої роботи свідчать, що робота з дітьми проводиться на достатньому рівні, методичні рекомендації, отримані на консультаціях та педагогічних радах, виконуються.

За результатами комплексного контролю груп  старшого дошкільного віку (вихователі Гнипа В.О., Руденко О.Г., Яковлева Н.А., Анікєєва К.С.) визначено,  що в групах створено необхідні умови для перебування дітей і задоволення їх потреб в ігровій, руховій та інших видах діяльності.  В цілому, завдання та зміст освітнього процесу здійснюється у відповідності до програмових вимог та потреб вікового розвитку дітей, відповідає достатньому рівню.

За результатами тематичного контролю з  питань аналізу стану  освітньої роботи з національно-патріотичного виховання з'ясовано, що для здійснення освітнього процесу у всіх вікових групах створене належне предметно-розвивальне середовище. Центри дитячої активності: предметно-практичної, пізнавальної, художньої, мовленнєвої доцільно розташовані з урахуванням вікових особливостей та гендерної диференціації дітей. Результативність занять та організованих форм діяльності свідчить про системність роботи вихователів  груп з формування патріотично налаштованої особистості. Мовленнєва активність дітей, уявлення дітей про природу рідного краю, його історію, географію тощо під час занять та повсякденному житті мають  достатній рівень у групах середнього, старшого дошкільного віку та середній рівень у групі дітей молодшого дошкільного віку. За висновками тематичної перевірки  стану формування національног-патріотичного виховання, у старших дошкільників визначений достатній рівень формування знань дітей про рідну країну - Україну, рідне місто, річку Дніпро. Діти  обізнані з українськими символами та державною символікою, творами українського фольклору, знають лічилки, скоромовки; діти люблять і знають українські казки, впізнають героїв казок на ілюстрації, за описом, проте на середньому рівні - знання прислів'їв, загадок. Перспективою в реалізації завдань патріотичного виховання у наступному навчальному році вбачаємо виховання у дошкільників любові до родини, шанобливого ставлення до України, народних традицій та звичаїв, рідної мови, національних цінностей засобами козацької педагогіки.

   Таким чином, враховуючи результати діагностичного обстеження та адміністративного контролю, у 2021-2022 навчальному році зусилля колективу слід направити на уточнення, збагачення теоретичних  та практичних знань педагогів з питань підвищення культури ділової української мови за професійним спрямуванням, посилення відповідальності  щодо забезпечення мовного режиму в дошкільному закладі згідно Статуту ЗДО.

           Вивчення динаміки досягнень дітей здійснювалось впродовж навчального  року у формі контрольних зрізів знань дітей, бесід, спостережень, за результатами комплексного та тематичного контролю. Порівняльний аналіз засвоєння базових знань дошкільної освіти з основних розділів програми свідчить про достатній рівень сформованості показників компетентності дітей (75%), аналіз моніторингу роки вказує на позитивну динаміку досягнень дітей та істотне підвищення рівня оволодіння дітьми програмовим матеріалом наприкінці навчального року. Слід відзначити, що найвищі показники діти мають з розділів „Фізичний розвиток" (74%), "ФНПЗ" (75%), „Соціальна компетентність" (73%), чому сприяє усталена система роботи педагогів з цих напрямків програми.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу Covid-19», на  підставі листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-154 від 11.03.2020, розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 12.03.2020 № 231/5-20 «Про забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 рок № 211», розпорядження Мирноградського міського голови від 12.03.2020 № 69 р «Про забезпечення організації виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211»,  з метою недопущення педагогів розповсюдження коронавірусу Covid-19 на території міста, згідно наказу відділу освіти від 12.03.2020 № 133 – о в ДНЗ №7 «Посмішка» було призупинено освітній процес, педагогічні працівники були переведені на роботу в дистанційному режимі та на виконання інших видів робіт (організаційно-педагогічна, методична тощо). Вихователями було розроблено індивідуальні плани роботи, створено 9 блогів, 10 вайбер груп, організовано інформування здобувачів освіти та співробітників закладу щодо заходів запобігання поширення хвороби, проявів хвороби та дій у випадку захворювання та розміщення відповідної інформації на сторінці Фейсбук закладу, щоденно надавалися матеріали та рекомендації батькам для розвитку та відпочинку дітей, матеріали для роботи згідно планів роботи груп за освітніми програмами «Впевнений старт», «Дитина».

   Проведення курсів підвищення кваліфікації проводилося в дистанційному форматі:

Альона СМОЛЬЯНІНОВА, Юлія КОРКОТАШВІЛІ, Олександра РАК: Спецкурс «Тренінгові технології: моделювання партнерської взаємодії педагогів і батьків». Для директорів, вихователів-методистів, вихователів, музичних керівників, учителів-логопедів

Вікторія ГНИПА: Очні курси з теми «Сучасні орієнтири дошкільної освіти в контексті НУШ». Для вихователів закладів дошкільної освіти

Ірина ЛОГАЧОВА: Очні курси з теми  «Компонентна модель розвитку дитини раннього віку в умовах ЗДО». Для вихователів груп раннього віку закладів дошкільної освіти.

В цілому, організацію методичної роботи в ЗДО можна вважати дієвою, доцільно вмотивованою. Аналіз анкетування педагогів з питань оцінки методичної роботи та вивчення пропозицій щодо її покращення свідчить про задоволення професійних потреб педагогів у фаховому рості,  результативність  роботи методичної служби дошкільного закладу визначається високим рівнем.

       

Всеукраїнський рівень

 

  • Досвід роботи педагогів закладу було представлено на Всеукраїнській виставці творчих наробок педагогів закладів дошкільної освіти «Великий світ на кінчиках маленьких пальчиків» (м. Київ, 2);

  • Участь вихователя-методиста Марини РЕШЕТНЯК  у ІІ Всеукраїнському науково-практичному семінарі проекту "Впевнений старт"

# VS_Fest;

  • Участь у Всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків на тему «Політ до Місяця і далі» від Noosphere Space Art Challenge. (групи «Барвінок», «Горобинка»);

  • Участь вихователя-методиста Марини РЕШЕТНЯК  у засіданні круглого столу на тему "Забезпечення якості дошкільної освіти" за сприяння Державної служби якості освіти в України та ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти":

  • Участь у Всеукраїнському флешмобі «ПРИВІТАЙ МАТУСЮ» (всі вікові групи);

  • Участь у флешмобі, запропонованому МОЗ Украіни #ЗалишаюсяВдома 

  • Участь у Всеукраінському конкурсі малюнків “Озеленення Украіни ”  (Вихованка групи “Горобинка” Єкатерина ЗАХАРЮТА, Світлана ГЛОТОВА)

  • Участь в  V Всеукраїнській благодійній акції «Нарру Мяу для Мурчика» (Анна РУДЕНКО, Вікторія ГНИПА, Оксана РУДЕНКО, Катерина АНІКЕЄВА, Наталія ЛИСИЦЯ):

  •  Участь у «ІІ Всеукраїнському занятті доброти», організованому  фондом «Happy paw» за підтримки МОН. (Анна РУДЕНКО, Вікторія ГНИПА, Катерина АНІКЕЄВА)

  • Участь у Всеукраінськоі акціі “Я прибрав - твоя черга: змінимо майбутнє разом!” #Яприбрав_ТвояЧерга2;

  • Участь у Всеукраїнському Тижні права;

 

Обласний рівень

  • Участь педагогів закладу у  виставці новаторських практик «Дизайн НУШ: рік другий» в локації «Великий світ на кінчиках маленьких пальчиків» V конгресу освітян Донеччини. (м. Краматорськ);

  • Надання матеріалів, які були використані в відео про дистанційне навчання дошкільників Донеччини;

  • Публікація на сайті ІППО м. Донецьк #Відкрита онлайн-школа дошкільної освіти «Дошколярик-онлайн»#;Онлайн- занять педагогів Тетяни РУДЕНКО, Тетяни НІКІТЕНКО

  • Розробка сценарію геокешингу за національно-патріотичною тематикою з елементами країзнавства «Скарби рідного Мирнограда»;(Марина РЕШЕТНЯК, Тетяни РУДЕНКО)

  • Надання матеріалів для організаційно-методичного супроводу реалізації регіональної інтегративної моделі національно-патріотичного виховання дошкільників на засадах краєзнавства «Донбас – східна квітка української землі»;

  • Участь у розробці універсального макету лепбука «Екобук» для дітей дошкільного віку щодо виконання заходів міжвідомчої регіональної програми “Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки” та відповідно до плану роботи Донецького ОІППО;

  • Участь у обласній презентаційній зустрічі «Програма «Впевнений старт» - впроваджуємо із задоволенням» (вихователь-методист Марина РЕШЕТНЯК, вихователь Тетяна НІКІТЕНКО  отримали сертифікати тренерів програми);

  • участь у обласному відео-челенджі «У вишиванках квітне Україна!», ініційованого Донецьким обласним палацом дитячої та юнацької творчості (всі вікові групи);

  • #Я завжди з тобою, обласний відео-челенж (Тетяна РУДЕНКО, Анна РУДЕНКО, Тетяна НІКІТЕНКО);

  • Флешмоб#WhiteCard,#УФСЗР,#спорт_заради_розвитку,#sport_for_development. ( Олександра РАК);

  • Участь у обласному флешмобі #Я_матусю_свою_обійму

  • Участь у обласному флешмобі #ВчимосяВдома (групи «Барвінок», «Пролісок», «Горобинка»);

  • Участь у конкурсі, присвяченому Всесвітньому Дню Матері-Землі від Дитячого Оздоровчо-Екологічного центру.  (група «Горобинка»);

  •  Участь в обласному відео-челенджі в рамках святкування Міжнародного дня захисту дітей за ініціативою Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості (Тетяна НІКІТЕНКО, педагоги закладу, сім'я Полшкових (вихователь Тетяна РУДЕНКО), )

 

Міський рівень

  • Вихователь Никитенко Т.О.. стала переможцем конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників « Кращий педагог року міста Мирноград – 2021»;

  • #Ода_дитинству_Мирнограда,  міський  челлендж до Дня захисту дітей;

  • Участь у міському конкурсі патріотичного календаря «Знай історію, плекай майбутнє»:

  • Участь у виготовленні іграшок на новорічну красуню – ялинку для 52-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Мирнограда;

  • Участь у міському конкурсі –виставці робіт з пластилінографії «Хай дитинство буде щасливим», який проводиться в рамках акції «Червона стрічка;

  • Участь у міському конкурсі лепбуків «Права дитини» (диплом відділу освіти за зайняте ІІ місце);

  • Участь у міському етапі Міжнародного фестивалю-конкурсу «ПЕРЛИНИ МИСТЕЦТВА» в номінації «Дитячий танець» категорії дебют (музичний керівник Світлана СЕРЕДОВА), І місце;

  • Участь у міському етапі Міжнародного фестивалю-конкурсу «ПЕРЛИНИ МИСТЕЦТВА» в номінації «Дитячий танець» першій віковій категорії (музичний керівник Світлана СЕРЕДОВА), І місце;

  • Участь у міському етапі Міжнародного фестивалю-конкурсу «ПЕРЛИНИ МИСТЕЦТВА» в номінації «Дитячий танець» першій віковій категорії (музичний керівник Світлана СЕРЕДОВА), ІІІ місце;

  • Участь у конкурсі дитячих малюнків «Я малюю місто мрії»,  організований народним депутатом України Требушкіним Русланом Валериевичем (вихователь Тетяна НІКІТЕНКО)

  • Участь педагогів закладу у тренінгах "Шлях до себе" з профілактики професійного вигоряння та відновлення ресурсів Центра психосоціальної реабілітації НаУКМА м. Покровськ Донецької області;

 

   На Методичному порталі опубліковано матеріали з досвіду роботи вихователя Булатової Ю.Ю.:  інтегроване заняття «Ознайомлення з професією шахтаря», презентація «Фітбол – це більше ніж м'яч», пам'ятка «Золоті правила футбол-гімнастики».

На сайті Всеосвіта опубліковано матеріали педагогів:

Катерини Анікєєвої:

-      планшет " Зробити мене гарною"

-      дидактична гра "Календар погоди"

-      дидактична гра "Годинник"

Ірини Логачової:

  • Демонстраційний матеріал "Обережно вогонь"

Тетяни Нікітенко:

  •  демонстраційний матеріал “Паровоз-експорт та імпорт”;

  •  пальчиковий театр “Теремок”;

  •  куточок “Мій настрій” ;

  •  “Математичне панно” ;

  •  “Домашні тварини;

  •  «Ферма”;

  •  “Хто, що їсть”;

  •  “Консервуємо ягоди та фрукти”;

  •  “Професії”;

  •  “Світ казок”;

  •  “Кольорове коло”.

Участь у флешмобах: (6)

  • «Міжнародний День Сім’ї» (всі вікові групи);

  • «День Європи» (всі вікові групи);

  • «Безпека життєдіяльності дитини» (всі вікові групи);

  • «Зворотний зв’язок з вихованцями» (всі вікові групи);

  • «Святкуємо Великдень» (всі вікові групи);

  • "ГОТУЄМО РАЗОМ" (Тетяна НІКІТЕНКО)

  • # КАРАНТИН З КОРИСТЮ# ( Ірина ЛОГАЧОВА, Оксана РУДЕНКО, Катерина АНІКЄЄВА, Юлія КОРКОТАШВІЛІ, Вікторія ГНИПА, Альона СМОЛЬЯНІНОВА, Тетяна РУДЕНКО, Юлія БУЛАТОВА, Наталія ЯКОВЛЕВА.)

Згідно річного плану роботи було проведено:

  • Виставка-ярмарок «Осінній вернісаж»;

  • Конкурс «Краще серце моєї родини»;

  • Конкурс інвентарю для рухливих ігор;

  • Конкурс поробок «Пасхальні дзвони»;

  • Конкурс поробок до новорічних свят;

  • Конкурс малюнків «Безпечне дитинство»;

  • Фотовиставка «Ми діти твої, Україно»;

  • «Олімпійський тиждень»;

  • Тижні безпеки життєдіяльності:

  • Тиждень енергозбереження;

  • Конкурс -дефіле костюмів для чергових по їдальні для педагогів дошкільних груп та костюмів поварят для куточків ряження педагогів груп раннього віку;

 

Резервом в реалізації завдань методичної роботи, є:

- удосконалення професійної майстерності педагогів шляхом використання інтерактивних технологій та сучасних засобів інформування з професійних питань.

      З метою удосконалення форм та активізації дієвої наступності, для підвищення якості, перспективності та наступності у роботі ЗДО та початкової школи, створення умов для переходу дітей до навчання в школі протягом усього навчального року адміністрацією та педагогічними колективами проводилась систематична робота з батьками вихованців та педагогічними колективами шкіл у порядку обміну досвідом. Відвідування дітьми старшої групи школи, організація роботи вчителів, вихователів та батьків на базі ЗДО допомогла обміну досвідом, наступності у роботі дитячого садка та початкової школи, створенню сприятливих умов для переходу дітей до навчання в школі, підготовці дітей до школи в рамках проекту «Нова українська школа». Резерви подальшої роботи: формування у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми.       

      Згідно з державними документами, які регламентують діяльність ЗДО впродовж навчального року діяли колегіальні органи: педагогічна рада, збори трудового колективу, загальні збори (конференція) трудового колективу та батьків.

Проведені  педради,  спрямовані  на розв'язання  завдань  удосконалення освітнього процесу, забезпечили підвищення рівня  професійної    компетенції  педагогів    та  надали оцінку результативності педагогічного процесу в цілому.

Педагогічні ради відзначались актуальністю, науковістю, та доцільністю тематики, інноваційним підходам до їх проведення з використанням інтерактивних форм і методів.

30 серпня 2021 - установча педагогічна нарада «Новий рік на порозі ЗДО».

31 січня 2022 -  педагогічної рада "Трудове виховання та соціально-моральний розвиток дошкільнят" в формі інтерактивної ділової гри.

 Збереження та зміцнення фізичного й психічного здоров’я дітей, формування в них свідомого ставлення до власного здоров’я є одним з основних завдань роботи дошкільного навчального закладу.

           В дошкільному закладі видано накази про проведення медико-педагогічного контролю та розподіл дітей на групи здоров’я. В річному плані роботи передбачені форми роботи з даного питання.

З метою ефективного вирішення завдань щодо фізкультурно – оздоровчої роботи в ЗДО було проведено низку методичних заходів, які носили науково-методичний і практичний характер, що сприяло підвищенню рівня теоретичної та методичної підготовки вихователів з питань формування у вихованців основ здорового способу життя. Ефективним кроком у розв’язанні завдання покращення ефективності освітньо-виховного процесу з даного напрямку роботи стало проведення практикуму для педагогів «Інноваційні технології в ЗДО». Під час заняття вихователі поглибили знання щодо використання нових інноваційних технологій в оздоровчій роботі з дошкільниками .

Поліпшенню роботи з фізичного виховання сприяла робота проблемної групи. Нею напрацьовані інформаційно-методичні матеріали, оформлені ілюстративно-наочні посібники (схеми, таблиці, ілюстрації), розроблені комплекси лікувально-оздоровчих заходів, вправи для розвитку рук і пальців, лікувальна гімнастика для очей, стопи, ніг; конспекти занять з фізкультури, спортивних свят та розваг; комплекси корегуючи вправ, оздоровчі хвилинки.

З метою виявлення рівня теоретичної підготовленості вихователів із питань фізичного виховання було проведено анкетування. Відповіді показали добрі знання педагогів із традиційної методики фізичного розвитку малят, уміння визначати шляхи та фактори зміцнення їх психофізичного здоров’я, усвідомлення важливості процесу фізичного виховання як складової навчально-виховного процесу в період дошкільного дитинства.

      Завдяки тому, що фізкультурно-оздоровча робота побудована  на основі моніторингу здоров’я вихованців, підібрані форм та технологій роботи з дітьми  з урахування віку дітей, моніторінга фізичного розвитку, стану здоров’я, побажань батьків, бази груп, тобто на базі багатофакторного аналізу,  система оздоровчо – фізкультурних та спортивно – масових заходів сприяла формуванню у дітей мотивації здоров’я і поведінкових навичок здорового способу життя, активізації рухової активності, позитивній зміні в зміцненні здоров’я малят.

У 2021-2022  навчальному році під постійним контролем було питання відвідування дітьми дошкільного навчального закладу. Завдяки роз’яснювальній роботі  вдалося знизити відсоток  безпричинного невідвідування дітьми  ЗДО.

Проблемні питання:

не серйозне ставлення батьків до відвідуваності ЗДО, тобто багато пропусків без поважних причин, коли батьки просто залишають дитину вдома до трьох днів без надання довідки.

Питання захворюваності, відвідування та харчування дітей систематично розглядалися на засіданнях при завідувачеві, аналізувалися показники та розроблялися заходи щодо їх покращення.

Проблемні питання:

Слід зазначити, що залишаються батьки, які не завжди володіють повною інформацією щодо організації харчування дітей, тому вважаємо необхідним більше  уваги приділяти питанню донесення інформації до батьків різними способами, а саме: через інформаційні стенди, меню в куточку для батьків, батьківські збори,   шляхом проведення індивідуальної роботи, особливо звернути увагу на ту категорію батьків, які не відвідують батьківські збори, свята та розваги, є пасивними до подій, які відбуваються в ЗДО.

       

     Робота психологічної служби у дошкільного закладі здійснювалася протягом навчального року відповідно до головних завдань та методичної мети. Робота практичного психолога проводилася за 3-ма напрямками:

  1. Адаптація дітей до умов ЗДО.

  2. Соціально-психологічна готовність дитини до школи.

  3. Рівень розвитку дітей.

 

Результати адаптації дітей

За минулий рік адаптацію пройшли в групах раннього віку 55 дітей, з них: група Теремок – 18 дітей, група Топтижка – 18 дітей, група Ромашка – 19 дітей.

   група "Теремок" легка адаптіція - 9 дітей; середня адаптація - 8 дітей; важка - 1 дитина

   група "Топтижка" легка адаптіція - 11 дітей; середня адаптація - 7 дітей; важка - 0

   група "Ромашка"  легка адаптіція - 9 дітей; середня адаптація - 8 дітей; важка - 1дитина

Аналіз адаптаційного періоду дітей відбувався за критеріями:

  • взаємовідносини з дітьми;

  • гра;

  • сон;

  • поведінка з батьками;

  • реакція дитини на нових людей;

  • мовленнєва діяльність;

  • апетит.

         Адаптація здійснювалася за допомогою спостережень, ігор з дітьми, бесід з батьками, вихователями та наданням їм рекомендацій.

      

  Під час вивчення стану соціально-психологічної готовності дітей до школи практичним психологом були використані такі методики:

  • спостереження;

  • анкетування;

  • бесіди;

  • консультації;

  • вивчення взаємовідносин у колективі однолітків;

  • соціометрія;

  • проективні методики (тест Керна-Їрасека, тест для перевірки обсягу словника, «Графічний диктант», «Будиночок», дослідження мнемічних здібностей)

     Загальна кількість дітей старшого дошкільного віку, які пройшли психолого - педагогічну діагностику – 42, з них 29  дитина має  високий рівень підготовки, дітей, 11 - достатній рівень підготовки, 2 дітей з середнім рівнем підготовки.

То загальна кількість дітей, які виховуються в ЗДО та  йдуть до школи становить 42.

Проблемні питання:

необхідно звернути увагу на систематичність, планомірність, удосконалення корекційної роботи, розвиток творчих здібностей дітей та аналіз нервово-психічного розвитку дітей раннього віку.

       Керуючись Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту»

(ст.19), інструктивно-методичним листом «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади», педагогами дошкільного закладу було проведено облік дітей дошкільного віку закріпленого за садком мікрорайону.

         Відповідно до Листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.07 року №1/9-263 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку» створили банк даних про дітей дошкільного віку, які не відвідують дошкільний навчальний заклад. Результати обліку звірено з даними  міської дитячої поліклініки.

         Адміністрацією дошкільного навчального закладу розроблено заходи щодо охоплення дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою, відповідно до соціальних потреб сімей, активне їх залучення до навчально-виховного процесу, проведення просвітницької роботи.

         В закладі працює консультпункт  для батьків, діти яких не відвідують дошкільний заклад. Батьки отримують кваліфіковані консультації старшої сестри медичної, вихователів, практичного психолога, музичного керівника, вихователя-методиста, завідувача з питань виховної та освітньої роботи з дітьми дошкільного віку за  програмою «Впевнений старт». Завдяки такій роботі діти можуть здобувати дошкільну освіту вдома.

Розподіл дітей по школам міста

     ЗОШ №5         2 дитини

  НВК               29 дітей

ЗЗСО №10     8 дітей

    ЗОШ №4         4 дитини

 

Вихователі оцінювали досягнення дітей старшого дошкільного віку за картою компетентності згідно вимог Програми «Впевнений старт». Педагоги дійшли до висновку, що наявність у дитини певного візнань та вмінь не є основним, а тим більше вичерпним показником оптимального для віку та індивідуальних можливостей ступеня розвитку. До того ж і знання слід оцінювати комплексно, з зв’язку з різними сферами життєдіяльності, а не лише ті, що пов'язують дитину з майбутнім шкільним навчанням.     

     Аналіз динаміки щодо готовності дітей до школи має результати підвищення.

Проблемні питання:  

  • Розвиток вміння планувати та контролювати власну діяльність

  • Розвиток дрібної моторики руки

  • Розвиток комунікативно–пояснювального мовлення.

        У системі проводилася робота з питання наступності дошкільного закладу та шкіл міста.  Вихователями відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи.

        Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей, а саме: на свято першого дзвоника (вересень), по школі (вересень). Проводилися зустрічі вчителів з вихователями, дітьми та батьками груп старшого дошкільного віку (6-го р.ж.). Вихователі відвідували уроки у 1-му класі, вчителі були присутні на заняттях та режимних моментах у групах старшого дошкільного віку. Організовувалися спільні свята та розваги.         

  • Складено та оформлено в електронному варіанті персоніфікований список,  розподілений за роками народження, який  щорічно оновлюється та доповнюється.

  • Своєчасно та систематично доводиться  інформація до мешканців мікрорайону з питань режиму роботи закладу та його функцій, організації роботи у вікових групах.  За результатами обстеження  неохоплених дошкільною освітою, 1 дитина знаходилась  під патронатом дошкільного закладу. Однак, у цьому році жодна дитина не відвідувала цих занять, тому що батьки оформили дітей до підготовчих класів при школах.

  • Дошкільний навчальний заклад  забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей.  наказом по дошкільному закладу від  «Про призначення громадського інспектора з охорони дитинства» по ЗДО № 7 «Посмішка» призначено громадським інспектором Левченко І.М., практичного психолога. Вона оновлює базу даних дітей пільгового контингенту та надає інформацію до відділу освіти. Дана інформація доводиться своєчасно та у повній мірі під час виробничих  нарад,  бесідах та консультаціях до відома батьків і педагогів

Проблемні питання: 

Небажання батьків неохоплених дітей співпрацювати з дошкільним закладом.

Соціально-економічний розвиток ЗДО

На жаль, основними причинами, що ускладнюють функціонування дошкільного закладу, є економічні чинники. Не розв’язано й досі проблему фінансування ЗДО у повному обсязі, що не дає змоги на належному рівні зміцнити матеріально-технічну базу, удосконалити розвивальне середовище.

Робота Мирноградскої міської ради, відділу освіти, колективу дошкільного закладу та батьків у 2020 році була спрямована на зміцнення технічної та навчально-матеріальної бази дитячого садка.

  За рахунок бюджетних коштів кожен дошкільний заклад міста до Дня захисту дітей отримав нові іграшки та спортивний інвентар.

Баки для сміття – 2 шт. – 8000 грн.

Електром'ясорубка – 1 шт. - 13274 грн.

Плитка тротуарна ( сходи)   - 27 кв.м  - 5000 грн.

Таблички ПВХ – 2 шт. – 264 грн.

Таблички «Вихід» - 6 шт.

Пральний порошок – 75 кг.

Туалетне мило – 40 шт.

Миюче для посуду – 24 шт.

Чистячий засіб – 19 шт.

 Гель «Сантрі» 1л – 4 шт.

Благодійна допомога Народного депутата України Руслана Валерійовича Требушкіна – ігрова площадка для дітей.

  • Для естетичного оформлення закладу придбані штучні прикраси, для ігрових куточків груп - різноманітні іграшки.

  • Педагоги разом з батьками вихованців пофарбували споруди та зробили обладнання на ігрових ділянках і спортивному майданчику. У закладі своєчасно привезений та замінений пісок.

  • Пошито та куплено 90 сценічних костюмів для дітей та дорослих.

  • Зроблено 4 задника з тканини для проведення свят.

 

 Проблемні питання:  

  • залучення батьків до ремонтних робіт;

  • недостатньо оптимізована взаємодія дошкільного закладу з батьками;.

  • продовжувати удосконалювати рівень діагностичної, корекційної роботи практичного психолога з дітьми та батьками;

  • своєчасне завезення піску.

Таким чином, аналіз роботи дошкільного навчального закладу №7 «Посмішка» за 2019 - 2020 навчальний рік показав, що обрані форми і методи роботи педагогічного колективу позитивно впливають на результативність роботи з кадрами та рівень освітньо-виховного процесу. Робота над методичними проблемами активізувала форми методичної підготовки кожного вихователя, підняла на більш високий рівень його теоретичну підготовку, надала чіткості і цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вихователів. Творчі здобутки кращих педагогів садочка стали надбанням колективу. Аналіз методичної роботи, проведеної протягом 2019-2020  н.р. показав, що у садочку створені належні умови для розкриття можливостей і здібностей педагогів, для освоєння ними передового педагогічного досвіду, сучасних педагогічних технологій.

bottom of page